Skocz do zawartości
Check

New forum templat

See what we have prepared for you!

Check

New forum templat

Check

New forum templat

Ile zarabiam na kopaniu kryptowalut?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

Jak już wiecie z tego tematu:

Zbudowałem dla siebie koparkę kryptowalut, a dokładniej dwie, na ich główną moc obliczeniową składa się 12 kart GeForce GTX 1660 Super oraz 2 procesory AMD Ryzen 5 1600 AF, całość licząc lekką ręką około 40 tyś złotych.

W tym temacie chcę z wami dzielić się na bieżąco zarobkami z kopania kryptowalut, czy to się opłaca, kiedy tak duża inwestycja się zwróci i ile kosztuje utrzymanie tego wszystkiego.

Wydobycie rozpocząłem 15.05.2021 o godzinie 10:00

Wydobywane kryptowaluty:

ETH - Ethereum

XMR - Monero

No chyba że w trakcie coś się zmieni i trzeba będzie przełączać się na coina którego wydobycie będzie najbardziej opłacalne.

Ethereum

Moc obliczeniowa przy użyciu kart graficznych to około 383 MH/s.

Aktualnie zestaw (gdzie kopią same karty) pobiera około 1010 Watt, cenę prądu zaokrąglamy do 0.7zł/kWh.

Co przy obecnym kursie ETH i USD (dolara amerykańskiego) powinno dać:

W skali 1 dnia - ~153zł - 16,96zł (koszt jaki trzeba ponieść za prąd) - zostaje 136,04zł "na czysto"

w skali 7 dni - ~1063zł - 118,72zł (koszt jaki trzeba ponieść za prąd) - zostaje 944,28zł "na czysto"

w skali 31 dni - ~4628zł - 525,76zł (koszt jaki trzeba ponieść za prąd) - zostaje 4102,24zł "na czysto"

Zakładając liniowość wydobycia/ceny ETH oraz kursu dolara inwestycja w którą włożyłem 40tyś zł powinna zwrócić się w przeciągu 9 miesięcy i 3 tygodni.

Monero

Szacowana moc obliczeniowa to około 8 kH/s (Kopiemy na procesorach).

Same procesory pobierają 150 Watt (czyli 75Watt sztuka).

Co przy obecnym kursie ETH i USD (dolara amerykańskiego) powinno dać:

W skali 1 dnia - ~3,31zł - 2,52zł (koszt jaki trzeba ponieść za prąd) - zostaje 0,79zł "na czysto"

w skali 7 dni - ~23,17zł - 17,64zł (koszt jaki trzeba ponieść za prąd) - zostaje 5,54zł "na czysto"

w skali 31 dni - ~102,61zł - 78,12zł (koszt jaki trzeba ponieść za prąd) - zostaje 24,49zł "na czysto"

Kopanie na nich jak widać nie należy do super opłacalnych jednak nie lubię gdy zasoby się marnują - traktuję to bardziej jako ciekawostkę i możliwość zdobycia dodatkowej waluty oprócz ETH. z myślą że cena XMR (Monero) pójdzie do góry, ale zakładając liniowość wydobycia/ceny XMR oraz kursu dolara, zakup dwóch procesorów (1000zł) powinien zwrócić się w przeciągu 40 miesięcy!!! (ponad 3 lata)

Reasumując, kopanie kryptowalut to nie zabawa na kilka dni, miesiąc czy dwa, potrzeba sporo czasu by inwestycja się zwróciła a co dopiero przyniosła zysk, osobiście liczę na dalsze wzrosty cen krypto, by pieniądze które w to włożyłem przynajmniej mi się zwróciły, a wierzę że tak się stanie i być może po zapłaceniu haraczu naszemu państwu (miałem na myśli 19% podatek od krypto) w przeciągu roku uda mi się zdobyć pieniądze na zakup działki budowlanej ; )

• Like 9
hF2wL5h.png
Odnośnik do odpowiedzi

Zaczynamy

Start wydobycia 15.05.2021 godz. 10:00

Jak wiemy, wydobycie danej kryptowaluty jest zmienne, uzależnione od ilości koparek w sieci, wysokości opłat transakcyjnych i wielu innych czynników

Pokazuje wam to wszystko by zamieść pod dywan wszelkiego rodzaju kalkulatory wydobycia które nijak mają się do rzeczywistości

Na chwilę obecną (pisania tego postu) wykopane około 0.018 ETH [65$][242zł]

(Kurs ETH/USD/PLN - 16.05.2021 godz. 20:45)

• Like 4
hF2wL5h.png
Odnośnik do odpowiedzi
  • 7days featured this temat

Chętnie dowiedziałbym się jak wygląda proces "spieniężenia" crypto na naszą walutę. Ile % z crypto uzyskujemy "na czysto na konto", ile to trwa, gdzie to robić, na co uważać itd. Bo w obecnych czasach za walutę crypto działki raczej nie kupisz. Chyba trzeba wymienić na nasze PLNy :D Jestem mega ciekawy jak rozwinie się ten projekt i życzę samych wzrostów! 👍 Mam nadzieję, że będziesz zamieszczał tutaj takie cotygodniowe/miesięczne podsumowania. Fajnie będzie śledzić jak rozkłada się to na przestrzeni miesięcy.

• Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.05.2021 o 14:52, MichalMP napisał:

Chętnie dowiedziałbym się jak wygląda proces "spieniężenia" crypto na naszą walutę. Ile % z crypto uzyskujemy "na czysto na konto", ile to trwa, gdzie to robić, na co uważać itd. Bo w obecnych czasach za walutę crypto działki raczej nie kupisz. Chyba trzeba wymienić na nasze PLNy :D Jestem mega ciekawy jak rozwinie się ten projekt i życzę samych wzrostów! 👍 Mam nadzieję, że będziesz zamieszczał tutaj takie cotygodniowe/miesięczne podsumowania. Fajnie będzie śledzić jak rozkłada się to na przestrzeni miesięcy.

Proces spieniężenia - wysyłasz kryptowalutę z swojego portfela na giełdę - ja używam giełdy Binance, tam możesz wymienić krypto-krypto lub krypto-FIAT (Pieniądz fiducjarny) czyli PLN/EUR/USD/GBP czy kto jaką walutę preferuje, w momencie spieniężenia musimy odprowadzić do skarbu państwa 19% podatek, robi się to w rozliczeniu rocznym, więc lepiej zapisywać sobie ile krypto wymieniliśmy na gotówkę, by później smutni panowie w garniturach z US nas nie ścigali ;)

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
hF2wL5h.png
Odnośnik do odpowiedzi

Tygodniowe podsumowanie:

ETH Start wydobycia 15.05.2021 godz 10:00 -> 21.05.2021 godz 10:00 osiągnąłem minimalny próg wypłaty 0.1 ETH, więc tyle wpadło do mojego portfela

XMR Tutaj tak naprawdę dopiero się wdrażam, szukałem pool'a (kopalni) która ma relatywnie niskie progi wypłat, bo z obecną mocą obliczeniową (procesorów) ukopanie 0.1 XMR (minimalny próg wypłaty większości pool'i) zajęło by mi ponad miesiąc, więc przeniosłem swoją moc obliczeniową na minexmr.com gdzie minimalny próg wypłaty wynosi 0.004 XMR

Bilans na dzień 23.05.2021

0.1 ETH

0.104 XMR

(Nie podaję bilansu w złotówkach jako że kurs jest cały czas zmienny i nie chce mi się tego ciągle przeliczać)

Aktualnie rozłożyłem moc obliczeniową na cztery różne kryptowaluty, by zróżnicować trochę swój portfel a co za tym idzie nie być tak podatnym na wahania kursu pojedynczego coina

obraz.png.42f84666b1cac115d7970acc4cae26e7.png

Mając te dane jesteście w stanie wyliczyć, jaki powinien być przychód z każdej kryptowaluty, zapewne za jakieś 2-3 dni wrócę do stanu wejściowego czyli kopania ETH + XMR

• Like 4
  • Thanks 1
hF2wL5h.png
Odnośnik do odpowiedzi

Polecam też Bitomaty, których w Polsce jest już serio dużo. Tam możesz sobie wypłacić kasę od razu z portfela Crypto i można załapać się nawet na większe kursy od tych, które są na giełdach ;D.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
W dniu 29.05.2021 o 20:07, pro100 napisał:

Polecam też Bitomaty, których w Polsce jest już serio dużo. Tam możesz sobie wypłacić kasę od razu z portfela Crypto i można załapać się nawet na większe kursy od tych, które są na giełdach ;D.

Jak niby kurs może być wyższy skoro to giełdy ustalają kurs?
Bitomat/Kantor (których też powstaje sporo) zawsze biorą swoją prowizję ; )

Bilans na dzień 7.06.2021

0.00986845 BTC

0.45503854 ETH

2.909888 ETC

0.11119806 XMR

152.28141516 ZIL

11.8368147 RVN

Skąd te liczby?

Przesłałem wszystkie możliwe środki na jeden wallet (Exodus) dodatkowo, wymieniam jedną krypto na drugą gdy jest to dla mnie opłacalne, jeśli komuś się chce to może policzyć ile są aktualnie te środki warte według aktualnego kursu ; )

• Confused 1
hF2wL5h.png
Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Wow... super inwestycja. Czekam z niecierpliwością na kolejny bilans. Ja również się przymierzam do koparki ale na 6 x 1660. Brak mi odwagi na tak duża inwestycje jak Twoja :)

• Like 2
Odnośnik do odpowiedzi
(edytowane)

Halo halo ... nie chce naciskać ale jakie małe info o postępach mile widziane :):)

Edytowane przez danieleczek90
Odnośnik do odpowiedzi
  • Global Moderator

@danieleczek90 Angel ma stosunkowo mało czasu więc raczej trochę będzie trzeba poczekać na następny update tematu. Daj sobie obserwowanie tematu i czekaj cierpliwie! ;D

Odnośnik do odpowiedzi