Skocz do zawartości

Xbox z piekła rodem

Jaką konsolę byś wybrał?  

10 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaką konsolę byś wybrał?

• Xbox Series X
      4
    • PlayStation 5
      6

Rekomendowane odpowiedzi

(edytowane)

Xbox Series X - specyfikacja, cena, data premiery [09.11.2020] - PC World -  Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności

Xbox Series X

10 listopada ruszył wyścig o to kto jako pierwszy zdobędzie nowiusieńką konsolę od Microsoftu.

Z racji tego, że od premiery dzieli nas już 5 dni warto podsumować sobie debiutancki tydzień nowego Xboxa.

Po pierwsze jeśli chcemy powiedzieć coś o nowej konsoli z amerykańskiego studia to będzie to między innymi duża pochwała.

Jest to na prawdę udana odsłona ich konsoli i jako zwolennik japońskiego konkurenta muszę przyznać wyższość Amerykanina przynajmniej w kilku aspektach.

Po pierwszy nowy X jest naprawdę szybką konsolą. To że biję swoich poprzedników jest dość jasnym aspektem, jednak warto przyjrzeć się testom jakie możemy znaleźć na YouTubie, które konfrontują nowego Xboxa i PS5.

Ja osobiście ze względu iż nie jestem w stanie sam przetestować tych konsol przy moim uczniowskim portfelu posłużyłem się filmem kanału GameSpot, który za mnie przeprowadził test obu konsol. Tu (niestety dla mnie) nowa konsola Microsoftu okazała się być szybsza od japońskiego giganta.

Oby dwa produkty zostały przetestowane między innymi w takich grach jak RDR2,FINAL FANTASY XV, czy Destiny 2. Przy pierwszym tytule różnica wydaję się być dość znikoma i wyłania zwycięzcę jakim jest Xbox przy różnicy ok. jednej dziesiątej sekundy. Sytuacja jednak ma się nieco inaczej przy innych produkcjach bowiem tam nowy X tryumfuje różnicami rzędu 15-20 sekund nad Japończykiem.

Do tego warto dodać, że nowa konsola przewyższa moc obliczeniową swojego poprzednika Xboxa One X czterokrotnie.

Nie chciałbym się tu rozpisywać na temat specyfikacji tej konsoli jednak warto wspomnieć, że w środku znajdziemy

m.in. 8-rdzeniowy procesor na bazie AMD Zen 2, 16GB pamięci ram oraz dysk SSD o pojemności 1TB.

Po dawce pochwał pora jednak na wytknięcie kilku błędów, które pojawiły się wśród posiadaczy nowych konsol od Microsoftu.

Jednym z problemów z jakimi muszą borykać się konsumenci to np. brak możliwości włożenia płyty do napędu CD.

Konsola z niewiadomych przyczyn postanawianie nie pozwolić swojemu użytkownikowi rozpocząć rozgrywki.

Do tego konsola wydaje dość niepokojące dźwięki np. podczas uruchamiania bądź instalacji gry co nie napawa optymizmem.

Spoiler

Kolejny błąd, który między innymi nakłonił mnie do napisania tego artykułu to opcja ogniska w nowej konsoli.

Otóż niektóre egzemplarze nowego Xboxa zmieniają się w maszynkę do robienia dymu i niekoniecznie wiadomo z jakiego powodu. Po sieci krążą filmy oraz tematy na forach, które pokazują nam, że Xbox potrafi zmienić się w gigantycznego e-papierosa. W niektórych przypadkach Microsoft decyduje się na kontakt z klientem i wymienia wadliwy sprzęt zabierając go do dalszych badań, ale czemu tylko niektórych?

Spoiler

Uwag tu robi się dość zabawnie, bowiem ludzie "od Xboxa" mają podstawy twierdzić iż niektórzy wywołują dymiący efekt niekoniecznie za sprawą wadliwych podzespołów ich nowej konsoli. W Internecie pojawił się film, który instruuje jak za pomocą swojego e-papierosa zamienić swojego Xboxa w nieco bardziej odjechaną wersję.

Spoiler

Na ten moment nie wiadomo ile z tych przypadków to faktyczny problem z konsolą a ile to chęć zaistnienia w Internecie. Pewne za to jest iż Microsoft będzie starał się jak najszybciej wykryć usterkę i zapobiec pojawiania się jej w przyszłości.

Podsumowując nowy Xbox to z pewnością najlepsze dziecko Microsoftu, które miewa problemy z "wychowaniem". Miejmy jednak nadzieje, że usterki pojawiające się u konsumentów nie będą bagatelizowane i zostaną szybko wykryte i naprawione. Oczywiście brak tu takich niespodzianek jak np. wybuchające telefony jak w przypadku Samsunga jednak, niektóre z tych "problemów" niemal całkowicie uniemożliwiają zabawę na nowej konsoli. 

Jeśli chodzi o moje zdanie to Amerykanie naprawdę postarali się przy swojej konsoli bijąc w wielu aspektach mojego ukochanego "Playa".

Kiedy przy wyjściu poprzednich generacji bez wahania postawiłem na Japończyka tak w tym przypadku musiałbym przespać się z tematem i to nie raz.

Plusy Xboxa to przede wszystkim prosty lecz naprawdę estetyczny wygląd, świetnie podzespoły i opcja grillowania podczas gry w nowego Coda.

Jeśli chodzi o minusy to moim zdaniem pojawiają się dwa. Po pierwsze ciężko było by mi się przyzwyczaić do pada gdzie analogi zostały umiejscowione dość asymetrycznie. Po drugie to Japończyk oferuje naprawdę świetne exclusivy takie jak: Spider-Man: Miles Morales, God of War, The Last of Us czy Horizon.

Spoiler

Edytowane przez alex
  • Like 2
  • Thanks 1

eee.jpg

愛は芸術です

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • alex unfeatured this temat