Skocz do zawartości

[Plugin] Optymalizacja serwera 128 Tick

Rekomendowane odpowiedzi

Opis.png.252b068d0d6b26abbc982b3bbce68275.png

Geneza powstania tego pluginu jest bardzo prosta

Od jakiegoś czasu obserwujemy prostą tendencję że każda aktualizacja CS GO coś wprowadza poza optymalizacją samego silnika gry, najlepiej mogą to zauważyć

osoby które grają w CS'a od początku używając tej samej maszyny (komputera) na podstawie ilości FPS'ów jakie osiągali kiedyś a jakie osiągają dziś.

Co za tym idzie, hosting który kiedyś gwarantował stabilne działanie przy X graczach mając ustawiony tickrate 128 - może okazać się niewystarczający

Zastanawiałem się co w takim razie zrobić w sytuacji gdy mamy serwer który ma +25 slotów i tickrate na poziomie 128

Co to jest tickrate/var/loose/choke możecie dowiedzieć się z filmu poniżej

No więc wpadłem na trochę niesztampowy a zarazem szalony pomysł

Przeszperałem dosłownie cały internet w poszukiwaniu komend optymalizacyjnych, i tego jakie powinny one przyjmować wartości

Większość z nich została wycięta przez Valve o czym nawet nas nie poinformowano ; )

Ale wracając do meritum, jak to działa?

Plugin na początku wymusza odpowiednie wartości komend rate, interp, tickrate tak by "głowy" zawsze siadały ; )

W miarę przybywania graczy na serwerze, wartość tickrate oraz rate jest delikatnie obniżana tak by odciążyć serwer

Wartości te możecie edytować wedle własnych upodobań, jednak te które zastosowałem wydają mi się najbardziej optymalne

Instalacja.png.1fbf5fad6a12f0a8b077753b76ea525f.png

* Standardowa

.sp ->  /scripting

.smx  ->  /plugins

Konfiguracja.png.4d47f669dbcd4e26d2e0520eab3a8c27.png

Brak plików konfiguracyjnego, w celu zmiany należy zmienić wartości w pliku .sp i ponownie skompilować

Download.png.56daca97f25f7e102616eda5a07ed99d.png

wymuszanie_rate_tick_interp_etc.sp

wymuszanie_rate_tick_interp_etc.smx

• Like 4
hF2wL5h.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi