Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

(edytowane)

Może być Rtx 2060 Gaming? 

Na allegro znalazłem za 1800 @Shaman

Edytowane przez KOS4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
(edytowane)
46 minut temu, KOS4 napisał:

Może być Rtx 2060 Gaming? 

NIE NIE MOŻE BYĆ

Pisałem już. Żadnych standardowych RTX. Tylko w wersji SUPER. Poprzednie wersje zostały tą zastąpione, bo były po prostu......... spierdolone. I to dobrej wagi słowo. Psuły się i wykrzaczały CAŁY CZAS. Więc odpowiedz sobie, chcesz taką kartę? :)

https://allegro.pl/oferta/palit-rtx-2070-super-8gb-gamerock-9714224761

1800

Na Twoim miejscu bym czegoś takiego poszukał. 100% nie z koparki.

Edytowane przez Shaman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Shaman napisał:

Ram wyślę Ci jak mi dasz adres, 2x 8GB 3466mhz Kingston hyperx fury

Mam coś płacić? 

A jeśli nie to można to wysłać paczkomatem?

Paczkomat PostInAir
CH Borek, aleja Hallera 52, 50-984 Wrocław
12 444 27 27
https://maps.app.goo.gl/bW7vxAU5aaDGjQLn6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym ci jednak polecał jedną z tych co @Shaman polecał bo jest jednak skok wydajności między zwykłym 2070 a 2070 super.

1. Na allegro jest ochrona kupujących jakby coś było niezgodne z opisem

2. z opisu wynika ze karta ma gwarancję do 22.12.2022r

Z mojej strony polecam jakiś lepszy zasilacz conajmniej 80+ gold typu supremo czy nawet be quiet bo jest to drogi zestaw więc trzeba się zabezpieczyć aby zasilacz się nie spalił bo komputer do śmietnika. Zainwestowałbym również w lepszą obudowę bo nawet nie ma piwnicy na zasilacz a przy szybie będzie to poprostu kiepsko wyglądało no chyba że byś postanowił na jakiś modularny choć i tak nie wyglądałoby to tak ładnie.

Polecam  Signum Sg1 tg  za 190zł z morele z "dziurkami" z przodu=lepszy airflow

Btw możemy na chwilę na pv na steam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z mojej strony polecam coś takiego:

-Procesor Ryzen 5 3600

-Płyta główna MSI B450-A PRO MAX 

-Pamięć ram Crucial Ballistix 3000mhz Cl15 16gb

-Obudowa Spc Signum SG1 TG

-Zasilacz Spc Vero l3 700W

-Karta Rx 5700XT/używany rtx 2070 super/nowy rtx 2070 super

Pamięci ram dałem takie bo niby 3000mhz ale na spokojnie pójdą wyżej nawet 3600

Zasilacz dałem z taką ilością mocy(nawet za dużą) aby w razie wymiany na inny procesor/kartę nie trzeba byłoby zmieniać zasilacza a jest to dopłata ok. 50zł

Jeżeli kartę chcesz koniecznie nową dobrym wyborem rx 5700xt lub rtx 2070 super(100zł drożej) poprostu co będzie obecnie w promocji/tańsze

Karty używane to jak wyżej rx będzie w cenie również używanego rtx 2070super(1800zł najtańsza)

Łącznie wychodzi: 2083,98zł+około 2000zł na używaną kartę

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pod żadnym pozorem się kosa go nie słuchaj. 
Już zabłysnął tu nie raz. Nie wiem po co jeszcze się wtrąca xD Druga sprawa... kogo to obchodzi jak to będzie wyglądać, jeśli będzie działać i będzie w dobrej cenie? Co, będzie kolegom zdjęcia pokazywał?

a co do ryzen vs intel:

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-9600KF-vs-AMD-Ryzen-5-3600/m772658vs4040

AMD ze względu na swoją konstrukcję mają z miejsca opóźnienie, które automatycznie je do gier dyskwalifikuje.

Co do karty, 5700xt bezsens. Gówniana karta, a do tego niedługo wychodzą nowe, więc będzie można kupić taniej, a z resztą nie ma po co bo to szmelc. Też o niej myślałem, ale po problemach jakie ludzie z nimi mieli i nadal mają - odpuściłem.

Tylko pamiętaj, że jak kupisz taki zestaw jak wysłałem, to ktoś kto się na tym zna musi ci go jeszcze złożyć ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
(edytowane)

Dysk twardy masz? mam nadzieję :>

Ram Ci wyślę, nic nie będziesz płacił ;) I NIE JESTEM INPOSTEM żeby do paczkomatu wysyłać xD
To po prostu moje starsze kości. Ale takie same jak mam teraz w kompie. Tylko nie błyskają :D 

Edytowane przez Shaman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radzę posłuchać się kilku źródeł a nie tylko jednego forum o tematyce counter strike. Jak pisałeś zapytaj się wujka lub kogoś również obeznanego w temacie komputerów. Wszędzie do takiego budżetu proponują ryzena 3600 więc nie rozumiem czemu proponujesz stary procesor na starej płycie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Shaman to dasz radę wysłać w paczkomacie? I @Angel mógłby Pan się wypowiedzieć który lepszy czy Amd czy Intel i który set będzie najlepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam nastawiam się na zakup nowego komputera, co prawda mam trochę większy budżet, ale orientuję się mniej więcej co do części i tego jak działają.

Po pierwsze chciałem zaznaczyć, że "dyskwalifikacja amd do gier" to najśmieszniejsze zdanie jakie ostatnio przeczytałem od Shamana(XD). Wiadome jest, że Intel do gier jest lepszy, bo zawsze był i prawdopodobnie zawsze będzie (chociaż poczekałbym do nowych Ryzen'ów 5000), ale nie przesadzajmy z tą dyskwalifikacją... Różnice w klatkach odczujesz na full HD, ale to też jest max 10 FPS'ów. Zarzucam porównanie Ryzena 3600X z i5-9600k i 10600k:

Dodatkowo w porównaniu masz pokazane o ile AMD góruje nad Intelem chociażby w renderingu.

Po drugie nie sugerowałbym się słuchaniem ludzi na forum od CS'a. Wiem, że niektórzy tutaj się na tym bardzo dobrze znają i ich nie skreślam aczkolwiek jest dużo innych forów, które mają ludzi siedzących tylko w komputerach i jeśli radzić się kogoś to proponuję tam.

Po trzecie polecam sugerować się tą stroną  oraz tą stroną.

Powodzonka w składaniu i mam nadzieję, że wszystko będzie śmigać pięknie, bo tak naprawdę do 4/4,5 tysięcy możesz zrobić naprawdę fajnego kompa.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, fifik napisał:

Sam nastawiam się na zakup nowego komputera, co prawda mam trochę większy budżet, ale orientuję się mniej więcej co do części i tego jak działają.

Po pierwsze chciałem zaznaczyć, że "dyskwalifikacja amd do gier" to najśmieszniejsze zdanie jakie ostatnio przeczytałem od Shamana(XD). Wiadome jest, że Intel do gier jest lepszy, bo zawsze był i prawdopodobnie zawsze będzie (chociaż poczekałbym do nowych Ryzen'ów 5000), ale nie przesadzajmy z tą dyskwalifikacją... Różnice w klatkach odczujesz na full HD, ale to też jest max 10 FPS'ów. Zarzucam porównanie Ryzena 3600X z i5-9600k i 10600k:

Dodatkowo w porównaniu masz pokazane o ile AMD góruje nad Intelem chociażby w renderingu.

Po drugie nie sugerowałbym się słuchaniem ludzi na forum od CS'a. Wiem, że niektórzy tutaj się na tym bardzo dobrze znają i ich nie skreślam aczkolwiek jest dużo innych forów, które mają ludzi siedzących tylko w komputerach i jeśli radzić się kogoś to proponuję tam.

Po trzecie polecam sugerować się tą stroną  oraz tą stroną.

Powodzonka w składaniu i mam nadzieję, że wszystko będzie śmigać pięknie, bo tak naprawdę do 4/4,5 tysięcy możesz zrobić naprawdę fajnego kompa.

A sporo śmiesznych rzeczy słyszałeś już z mojej strony :D

Ogólnie ciężki temat w wyborze między AMD, a INTEL, sam bardzo długo się wahałem, ostatecznie intel wygrał i rtx, ale byłem bardzo blisko kupienia 5700xt. Uff, ale szczęście, że tego nie zrobiłem :D
Ogólnie nowa platforma AMD może pozamiatać ;) ale do tego czasu jeszcze trochę brakuje, a konkurencja też nie śpi. Zobacz jak seria 30xx pozamiatała xD 3080 - ok 30% lepsza karta niż 2080 Ti za 8000koron norweskich (3400zł?) gdzie 2080 Ti kosztuje 30000 koron xD

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
(edytowane)

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-9600K-vs-AMD-Ryzen-5-3600X/4031vs4041

Tu masz porównanie 9600k z 3600x ;)

Akurat przy CS:GO dość marnie wypada. różnica rzędu 60 fps to moim zdaniem sporo :P

Edytowane przez Shaman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, KOS4 napisał:

@Shaman to dasz radę wysłać w paczkomacie? I @Angel mógłby Pan się wypowiedzieć który lepszy czy Amd czy Intel i który set będzie najlepszy :)

Kosa, czego ty nie obczajasz w zdaniu "mieszkam w Norwegii"? Tu nie ma inpostu xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
(edytowane)

No ok @Shaman 😔 już się nie denerwuj. Nie wiedziałem że ty mieszkasz w Norwegi 

Edit: https://www.morele.net/inventory/info/15436472/ Taki komp? jest ok? Taki można już kupić?  @Shaman @fifik @El Professor @Angel jakie wasze zdanie?

Edytowane przez KOS4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie jest ok. jeżeli już się uparłeś na Intela ok..

Koniecznie zmień: 

-zasilacz na co najmniej Vero l2 600w

-ram model ok ale 16gb bierz bo 8 w tych czasach to za mało

-obudowa na signum sg1 tg

-grafika mam nadzieję że dałeś rtx 2060 super tylko po to aby sprawdzić ile będzie kosztował. jeżeli nie to jak grochem o ścianę. weź używkę rtx 2070 super

zmieniłbym również chłodzenie na np. ferę 3/Fortisa bo po prostu się nie opłaca wodnego w takim budżecie a zaoszczedzona kasę możesz wpakować w pamięć ram te czarne cruciale kręcą się nawet na 3600mhz(całkiem wysoko)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
(edytowane)
7 godzin temu, El Professor napisał:

Nie, nie jest ok. jeżeli już się uparłeś na Intela ok..

Koniecznie zmień: 

-zasilacz na co najmniej Vero l2 600w

-ram model ok ale 16gb bierz bo 8 w tych czasach to za mało

-obudowa na signum sg1 tg

-grafika mam nadzieję że dałeś rtx 2060 super tylko po to aby sprawdzić ile będzie kosztował. jeżeli nie to jak grochem o ścianę. weź używkę rtx 2070 super

zmieniłbym również chłodzenie na np. ferę 3/Fortisa bo po prostu się nie opłaca wodnego w takim budżecie a zaoszczedzona kasę możesz wpakować w pamięć ram te czarne cruciale kręcą się nawet na 3600mhz(całkiem wysoko)

Nie słuchaj niczego co ten głupek ci mówi.zaraz się dla niego o bana postaram jak dalej tak będzie robił 

Edytowane przez Shaman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz tak,el profesor. Teraz to wręcz działasz na szkodę.

Dałem tam zasilacz 750W 80 plus. Czemu proponujesz mu 600W? Jaki to ma sens?wiesz w ogóle jak dobierac zasilacz? Ja myślę długoterminowo.seria 30xx żre dużo więcej mocy.po co mu nowy zasilacz w przyszłości?

Obudowa...czemu proponujesz mu taka która jest mniejsza i do tego mieści mniejsza kartę graficzną? Jaki to ma sens,bo co,bo ladna? Nie ma znaczenia czy ma podzielny box na zasilacz. Liczy się airflow....

Chłodzenie procka.powietrzem? Skąd tak głupi pomysł? Najtańsze wodne będzie zawsze lepsze niż nawet średniej półki powietrzne. Tymi noctua ma szansę rywalizowalć,ale kosztuje za dużo i jest ogromna.

Tu widać,że nie masz pojęcia o budowaniu komputera. Po co więc się udzielasz? Po co dajesz głupie rady? Dlaczego macisz i mylisz?

Zamknij się wreszcie i daj ludziom którzy się znajdą na rzeczy pomoc chłopakowi,bo mi cierpliwość siada....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi