Skocz do zawartości
Wieszak

Pożegnanie polskiego głosu Google maps

Rekomendowane odpowiedzi

D25jghx5tvCGHG0EKnwXGrNV4HlZYgOC-1078x467.thumb.jpg.b57bf9216e92128321074c96c82cbef1.jpg

"Kieruj się na południe". Kto z Was z niego nie korzystał. Od 2008 roku po mapach Googla prowadził nas ten sam głos. Jarosław Juszkiewicz - urodzony w 1971r. Polski dziennikarz radiowy i lektor. Od 1991 roku dziennikarz polskiego radia Katowice. W latach 1992-1998 współpracownik Sekcji Polskiej BBC, a do 22 maja 2020 również głos polskiej wersji Google Maps.

Po ponad dekadzie znany nam głos został zastąpiony przez automat. Google zdecydowało się zastąpić człowieka maszyną i od dziś w nawigacji będzie prowadzić nas asystent Google.

"Od rana znajomi pytają mnie co się stało z moim głosem w Google Maps. To samo co z robotnikami pod koniec XIX wieku. Zostałem zastąpiony przez maszynę. Fanów zapraszam do Yanosika" 

Autor na pożegnanie umieścił filmik na serwisie Youtube.

Ja ze swojej strony powiem, że bardzo nie podoba mi się ta zmiana. Miałem już przyjemność w ubiegły weekend jechać bez Pana Juszkiewicza i nowy głos jest drażniący,sztuczny,męczący :(

• Like 1
  • Sad 1

dUMMGX4.png.f3f297ebdabd9e65c6bc8f56799230e7.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
(edytowane)

EDIT.

Do Google Polska zaczęły napływać tysiące skarg co nie odbiło się echem i na mapach Google znów możemy usłyszeć głos Jarosława Juszkiewicza <3

Internet ma moc :)

Edytowane przez Wieszak

dUMMGX4.png.f3f297ebdabd9e65c6bc8f56799230e7.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi