Skocz do zawartości
Check

New forum templat

See what we have prepared for you!

Check

New forum templat

Check

New forum templat

Rekomendowane odpowiedzi

Temat służący do dyskusji, prezentowania/opisywania ciekawostek, nowości, wydarzeń, spostrzeżeń oraz informacji na temat rynku CS:GO, a także możliwości zarobku na nim. 

Do tej pory zamieszczałem posty w temacie dotyczącym skrzyń CS:GO, jednak myślę, że fajnie będzie to trochę rozszerzyć i przyjrzeć się całemu rynkowi CS:GO. :D

Na początek przedstawię wam moje aktualne inwestycje. Jeśli chcecie zobaczyć jak to wszystko się zaczęło i prześledzić poprzednie posty zapraszam tutaj:

Moje inwestycje:

INWESTYCJE AKTYWNE:

- 190x Prisma case. Aktualnie 0,15zł/szt. Wartość:  28,5zł.

Jest to dla mnie ciekawa pozycja ze względu na to, że jest ona w aktywnej puli dropów,  jest jej obecnie tylko 370tys. na rynku oraz jej cena zamiast spadać to powoli rośnie.

jsvx3yo.png

- 1x Faze Berlin 2019 (Foil). Aktualnie 15,33zł.

Po wygraniu przez Faze większego turnieju możemy zobaczyć wzrost ceny ich naklejek. Jeśli zaprezentują się równie dobrze na IEM Katowice, grono ich fanów  sprawi, że cena nalepek znów zostanie podbita. Grunt to sprzedać ją przed majorem w RIO.

cUQ5m0A.png

- 700x Spectrum case.  Aktualna cena 0,83zł/szt. Wartość 581zł.

Cena tej skrzynki wystrzeliła w górę jak rakieta :D Dla takich chwil warto inwestować. Planuje trzymać skrzynie jak najdłużej się da i spokojnie obserwować rynek. Gdy ich cena wzrośnie do 1,5/2zł za sztuke prawdopodobnie sprzedam je wszystkie i zainwestuje w większą ilość kolejnych skrzyń.

qhbE63p.png

- 28x Glove case. Kupione po 0,78zł/szt. Aktualnie 0,85zł/szt. Wartość: 23,8zł.

Nie spodziewam się po nich dużego zarobku, ale liczę, że powinny osiągnąć pułap 1,5zł. Wtedy zostaną sprzedane :D

8PKEcwy.png

AKTUALNA WARTOŚĆ INWESTYCJI: 648,63zł

INWESTYCJE ZAKOŃCZONE OD OSTATNIEGO POSTA:

- 120x Chroma 2. Sprzedano za 0,2zł/szt (+0,18).

- Pojemnik z naklejką 2. Sprzedano za 33,6zł (+29.22).

PROFIT Z ZAKOŃCZONYCH: 50,82zł

Sytuacja na rynku/ciekawostki:

Ciekaw jestem jak rynek zachowa się po zakończeniu operacji Shattered Web, która potrwa jeszcze przez 2 tygodnie. Czy Valve zdecyduje się dodać skrzynie z operacji do aktywnej puli dropu? Te z ostatniej operacji Hydra kosztują teraz 20zł za 1 sztuke :D Lepiej zostawić ich sobie trochę w ekwipunku. Jeśli Gaben postanowi postąpić tak jak w przypadku Hydry możemy się spodziewać dodania do gry nowej skrzynki ze skinami, która powinna być jedną z tych ciekawszych hypers Dlaczego? W ostatnich 3 skrzyniach nie było żadnego kałacha o czerwonej jakości, w ostatnich 2 skrzyniach nie było żadnej takiej M4, nie było ich też w nowych kolekcjach, a jak wiemy rzadkie skiny do tych broni są najbardziej atrakcyjne. Rośnie przez to prawdopodobieństwo, że zobaczymy je w nowej skrzynce :D Kolejnym powodem jest dodanie do gry nowych wykończeń skinów Pearlescent Finishes, które wyglądają jak pokryte hologramem.  Wyobrażacie sobie kałacha, albo M4 z takim wykończeniem zmieniającym kolory <3 

k2HEDRv.png

Znalazłem też dość ciekawe statystyki pokazujące jak wielki wpływ na ekonomie cs:go mają Chiny. Biorąc pod uwagę nowe kolekcje dodane przy operacji to aż 72% skinów AWP| Gungnir FN jest w posiadaniu chińskiego community.:poggers:

In3zahZ.jpg

Ceny najcenniejszych skinów z nowych kolekcji przestają mieścić się na rynku steam. Od kilku dni na rynku nie możemy już kupić ich jakości FN oraz MW, a w przypadku AWP Gungnir żadnej z jakości :D Czy wszystkie z nich przebiją one wartością AWP| Dragon Lore?

XM4EC5q.png

5Unb13A.png

• Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Wczoraj wielu z Was zauważyło, że ceny postaci Agentów diametralnie wzrosły. Przykładowo Doktor Romanov miał cenę około 300zł, gdy normalnie kosztuje około 20zł. Zostało to spowodowane przez bug związany z rynkiem steam, a nie skokiem wartości tych przedmiotów.  Bug trwał już od kilku dni i  polegał na tym, że nie mogliśmy wystawiać swoich itemów na sprzedaż, a one nie pojawiały się w listach kupna.  Niestety nie zarobimy na nich fortuny :D!

Tutaj, krótki filmik przedstawiający co dokładnie się stało:

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Ceny przedmiotów z kolekcji operacji Shattered Web zaczynają szybko przybierać na wartości.

Rynek CS:GO, zaczyna budzić się po kryzysie spowodowanym korona wirusem.

Ceny wielu itemów zaczynają dość znacznie drożeć. Okres około 2 tygodni - tygodnia temu był idealnym czasem na inwestycje. Wraz z nimi w prawdopodobnie w górę pójdą też ceny skrzyń, na co wielu z nas liczy :D

Lista przykładowych itemów oraz ich wykresy pokazujące wzrosty wartości:

- Negev Mjonlir (ft) różowy item z kolekcji Nordyckiej, główny element kontraktów na AWP Gungnir, która zniknęła już całkowicie z rynku steam!

h9ctV0e.pngqRvdV29.png

- USP Pionier (ft) - niebieski skin z kolekcji Nordyckiej

qYuAR27.png

97lfIqd.png

- Gaili Tornado (ft) - szary item kolekcji Nordyckiej

5IvJkiO.png

VLZHQ1H.png

- Skrzynia Spectrum

ABTSw7z.png

z81rv0K.png

- Skrzynia Breakout - przekroczyła znacznie granice 2zł!

pA0wGbR.png

Eg5CKnd.png

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

W ciągu ostatniego tygodnia cena skrzyni Shattered Web wzrosła prawie dwukrotnie!

KWbGFAG.png

Aktualnie osiąga pułap 8zł na szybkiej sprzedaży. Daje nam to doskonały przykład działania rynku oraz tego jak bardzo jest nieprzewidywalny. Przed zakończeniem operacji wielu z inwestorów odradzało pakowanie w nie pieniędzy, co jak widać było nie do końca dobrą radą. Przedmiot ten przeszedł do puli dropu RARE wraz z datą zakończenia operacji. Ich ilość na rynku gwałtownie spada. W ciągu ostatnich 24h sprzedano ich aż 50 tysięcy sztuk. Czynnikiem który dodatkowo działa na ich wartość jest brak możliwości jakiegokolwiek jej wydropienia. To już jest raczej pewne, że stanie się ona kolejną "Hydrą" ;)

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Przesunięcie w terminie Majora w RIO zaczyna mieć coraz większe skutki na rynek steam.

W ostatnim miesiącu ceny kapsuł z autografami zaczynają drastycznie wzrastać. Na pewno duży wpływ ma na to przełożenie na jesień największego wydarzenia w cs:go, czyli majora. Miało się ono odbyć już w maju, lecz w wyniku wybuchu pandemii wirusa, Valve zadecydowało o zmianie terminu na późniejszy. Sytuacja ta powoduje coraz większe zapotrzebowanie na naklejki. Obie kapsuły PGL Kraków 2017 zawierają złote naklejki KennyS oraz S1mple, które są ekstremalnie cenne. Naklejki S1mpe'a nie ma już nawet na rynku steam, a KennyS'a została jedna - za około 1700 dolarów. Pojemniki Katowice 2019 posiadają natomiast pierwszy złoty autograw Zywoo, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny ze względu na niesamowitą formę francuza oraz autografy graczy chińskiego zespoły Tyloo. Jak wiemy, po wkroczeniu Chin do świata cs'a, inwestorzy z tego kraju kupują wszystko co wiąże się z ich regionem.

Poniżej przedstawiono wzrost cen wartości pojemników w ostatnim miesiącu.

PGL Kraków 2017 Legendy

uKMfq2q.png                                                                               18zł -> 37zł

PGL Kraków 2017 Pretendenci

oPRgG0J.png                                                                                 15zł -> 26zł

IEM Katowice 2019 Powracający pretendenci

cXUMuwt.png                                                                                        10zł -> 21zł

IEM Katowice 2019 Mistrzowie regionalni

6rK684b.png                                                                                   4,5zł -> 8zł

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Działanie Valve polegające na nałożeniu tradebana na itemy Arcana z doty2, które stały się ostatnimi czasy popularnym środkiem do handlowania (jak niegdyś klucze z cs:go), spowodowało kolejne zachwiania rynkiem steam. Ceny itemów zaczęły drastycznie maleć. Jeśli ktoś miał zamiar zainwestować, to teraz jest odpowiedni czas. Ceny mogą spadać jeszcze przez tydzień/dwa, a po tym rynek pewnie wróci do normalności, jeśli Gaben nie podejmie nieoczekiwanych dalszych działań. Najgorsze co można w tej chwili zrobić to poddać się tej panice i sprzedawać itemy w tym

czasie.

dota_2_arcana_cheap_1466748863_c6d8f6f7.

Odnośnik do odpowiedzi

Steam Iventory Helper (SIH) usunięty z Google Store!

Wielu użytkowników zauważyło w ostatnim czasie brak możliwości pobrania rozszerzenia SIH do swojej przeglądarki. Zostało ono całkowicie usunięte. Google zmieniło swoją politykę i każde podejrzane elementy zostają usuwane. SIH ostatnimi czasy prosił o dość dziwne zezwolenia, które były niepotrzebne i lekko podejrzane. Żadne inne rozszerzenie jak np. CS:GO Float Market nigdy o nie nie prosiło. Choć istnieją alternatywy to nie polecam ich używania. Osoby używające wtyczki do sprzedawania dużej ilości przedmiotów odsyłam do tego tematu ;) 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

Się pochwale

Naklejka kupiona za 9zł

W pewnym momencie skoczyła do 70 a ja to ominąłem i chciałem nakleić na skina ale się powstrzymałem i teraz prawie po roku cena mnie rozwaliła...

Screenshot_20200727-172226_Steam.thumb.jpg.23b895ada89a9bd1a2eabc43c2941584.jpg

Screenshot_20200727-172219_Steam.thumb.jpg.3c2d0ca4df5bbade8573bd6d402a9885.jpg

Cena przed dwoma dniami wynosiła 220zł po czym spadła do 160 i znowu zaczęła rosnąć. Chyba jeszcze sobie ootrzymam :)

• Like 4

mamut.png.7c191966aa16a8ca6b2f4d6a7fe1f1c8.png.eeba51360757c89bb026e2c8b285d4de.png

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 months later...

W ostatnim czasie Valve dodało do gry nowe kapsuły z naklejkami RMR. Z powodów Covid - 19 Major w Brazylii został odwołany, więc Gaben postanowił wspomóc teamy, które osiągnęły najwyższe wyniki w swoich regionach i potencjalnie mogły pojawić się na planowanym evencie. Mamy dostępne 3 kapsuły: Contenders, Legends oraz Challengers. Każda z nich kosztuje aktualnie 3,89zł za sztukę (w grze, nie na rynku).

256fx256f256fx256f256fx256f

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że oficjalna sprzedaż tych kapsuł z gry zostanie  kiedyś zakończona. W końcu Valve nie chciałoby płacić  drużynom 50% wartości od ich kupna do końca życia... To daje nam inwestorom pole do popisu. W końcu itemy, które przestają dropić prędzej czy później lecą w górę. Jednak w kwestii tych kapsułek jest jeszcze jeden haczyk... Do tej pory nie mieliśmy czegoś takiego w CS więc nie wiadomo czego się spodziewać. Jak wiemy majorowe kapsułki w dniu finału wchodziły na przecenę -75%. Z kolei cena tych już od samego startu jest dość niska, a do tego zawierają złote naklejki teamowe, których jeszcze do tej pory nie mieliśmy. Czy spodziewać się przeceny także w ich wypadku?... No właśnie nie wiadomo. Zdania w tej kwestii są bardzo podzielone. Nie wiemy też jak długo będą one dostępne. Te dwa aspekty czynią inwestycje TERAZ dość ryzykowną. Dlatego odradzam ich zakup właśnie teraz. Moim zdaniem lepiej poczekać na ewentualną wyprzedaż i wtedy zasilić nimi swoje magazyny. Jedyne co teraz polecam zrobić, to obserwować i czekać. 

Jeśli chodzi o inwestowanie w poszczególne naklejki, to polecam wszystkie ich typy z wyjątkiem Foliowanych, które mało co różnią się od zwykłych po nalepieniu... A najlepiej zaopatrzyć się w złote wersje teamów, które będą na scenie Cs przez dłuższy czas.

A do najciekawszych i najładniejszych pozycji moim zdaniem należą naklejki tych teamów:

260fx260f260fx260f260fx260f

260fx260f260fx260f260fx260f

• Thanks 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Panowie zastanawiam się nad kupnem 4000 naklejek tylko dwa rodzaje czyli Broken Fang naklejka zwykła i naklejka również z operacji Broken Fang pod nazwą Odznaka za służbę jest sens ryzykować ktoś mądry się wypowie w tym temacie? co prawda trochę przesadziłem i kupiłem po 200 sztuk każdego rodzaju mam 1858 sztuk ale jak warto jeszcze kupić bo na 99% będzie powyżej 1,50 zł to czego nie :) więc pytanie brzmi warto? za 2000 naklejek jednego rodzaju wydał bym 540 zł a na drugi rodzaj 860 zł co daje nam sumę za 4000 naklejek 1400 zł + dochodzą do tego 4 magazyny koszt jednego 7,49 czyli 7,49 x 4 = 29,96 zł jest sens to się pakować? :) powiedźmy sztuka będzie kosztować 1,70 (tak było z poprzedniej operacji Shattered Web) nawet bardziej w górę poszło aż do 2,60 !!! zwykła naklejka. tutaj liczę że będzie kosztować sztuka minimum 1,80 zł czyli na czysto odejmując podatek Steam prowizję mam około 1,50 zł czyli 1,50 x 4000 = 6000 zł wydane 1400 zł ?? + magazyny opłaca się? tutaj pytanie KIERUJE do bardziej zawansowanym inwestorów którzy już siedzą w tym kilka miesięcy/lat a nie jakiś matołków Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

@Wino91

Jeśli jesteś przekonany na 99%, to warto. Dla mnie ta zwykła naklejka nie jest niczym specjalnym i jeśli osiągnie ten pułap cenowy o którym piszesz to w bardzo długim czasie. Dla mnie bardziej wartymi uwagi są nalepki Battle Scared. JEDNAK, jeśli Valve nie zdecyduje się nie przecenić przepustki operacji, to będzie to strzał w dziesiątkę. W pierwszym/dwóch tygodniach może nawet przekroczyć to co zakładasz. Decyzja należy do Ciebie, bo tutaj na 100% nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do odpowiedzi

Wie ktoś może dlaczego na przełomie zeszłego lipca i sierpnia ceny kapsuł z naklejkami tak poszybowały w górę? Miałem wtedy przerwę w csie i zastanawiam się co spodowalo taki wzrost cen akurat wtedy. Może jakiś turniej czy coś? I z tego co widziałem to co roku w wakacje jest większy lub mniejszy pik cenowy, jeśli chodzi o kapsuły. (przykład: Berlin 2019 Legendy

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
(edytowane)

Hej, jak myślicie - warto trzymać skin darryl miami, jest szansa że zdrożeje? Czy lepiej sprzedać obecnie gdy oscyluje w granicy 50zł?

Edytowane przez andrzejjj
Odnośnik do odpowiedzi
  • 7days unlocked this temat

@andrzejjjMyślę, że na pewno zdrożeje, ale pytanie kiedy. Moim zdaniem lepiej prześledzić rynek pod jej kątem przez jakieś 2 miesiące i jeśli nic wiele się nie ruszy, to sprzedać i zainwestować w coś innego ;)

Ogólnie, to polecam przyjrzeć się teraz przedmiotom RMR, a najbardziej tym w wersjach holo i foil. Kapsułki lecą znacznie w górę, a naklejki JESZCZE są w dość niskich cenach. Wydaje mi się, że za chwile też zaczną zwiększać wartość - teraz może być idealny moment na inwestycje w nie. Sam zakupiłem 50 sztuk naklejki RMR Fnatic w wersji Holo. Jak dla mnie, jedna z najlepiej wyglądających i jestem pewien, że w najgorszym przypadku wyjdę na nich na 0. Grunt to sprzedać je albo przed wypuszczeniem nowych turniejowych nalepek - inwestycja krótkoterminowa (chyba się skuszę), albo poczekać rok/dwa i jeszcze bardziej zwiększyć profit.

s8V3c6n.png

PS. Kupiłem je wczoraj za 1,04zł za sztukę, dzisiaj są już za 1,30zł :D

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Witam mam skrzynię bravo w eq i się zastanawiam czy ją potrzymać. @MichalMP mógłbyś powiedzieć co byś na moim miejscu zrobił? :) z góry dzięki 

Odnośnik do odpowiedzi

@patroxi1

Aktualnie ceny na rynku spadły dość mocno w dół. Teraz jest dobry moment, na to by kupować itemy, a nie sprzedawać. Na Twoim miejscu zatrzymałbym ją w eq :)

• Thanks 1
Odnośnik do odpowiedzi

Cześć w tym miesiącu stwierdziłem że zainwestuję w itemy cs/go @MichalMPmógłbyś sprawdzić mój ekwipunek i się wypowiedzieć czy to dobry wybór czy nie ? https://steamcommunity.com/id/Bartusss151/

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
(edytowane)

@MichalMP

Mam pytanie ostatnio kupiłem ok 100 skrzyń pryzmatu 2 z powodu ich niskiej ceny (około 0,14zł/szt.) i 11 skrzyń strefy zagrożenia(0,22zł/szt.) stąd moje pytanie czy może się ich liczba na rynku zmniejszyć za jakiś czas aby nabrały większej wartość? 

Edytowane przez Gwynbliedd
Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Witam, przychodzę z pytaniem:  Czy cena tego maca wzrośnie jeszcze znacząco, czy pozostanie już na tym poziomie?

spacer.png

Odnośnik do odpowiedzi