Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Temat służący do dyskusji, prezentowania/opisywania ciekawostek, nowości, wydarzeń, spostrzeżeń oraz informacji na temat rynku CS:GO, a także możliwości zarobku na nim. 

Do tej pory zamieszczałem posty w temacie dotyczącym skrzyń CS:GO, jednak myślę, że fajnie będzie to trochę rozszerzyć i przyjrzeć się całemu rynkowi CS:GO. :D

 

 

 

 

 

Na początek przedstawię wam moje aktualne inwestycje. Jeśli chcecie zobaczyć jak to wszystko się zaczęło i prześledzić poprzednie posty zapraszam tutaj:

 

 

 

Moje inwestycje:

 

INWESTYCJE AKTYWNE:

- 190x Prisma case. Aktualnie 0,15zł/szt. Wartość:  28,5zł.

Jest to dla mnie ciekawa pozycja ze względu na to, że jest ona w aktywnej puli dropów,  jest jej obecnie tylko 370tys. na rynku oraz jej cena zamiast spadać to powoli rośnie.

 

jsvx3yo.png

 

- 1x Faze Berlin 2019 (Foil). Aktualnie 15,33zł.

Po wygraniu przez Faze większego turnieju możemy zobaczyć wzrost ceny ich naklejek. Jeśli zaprezentują się równie dobrze na IEM Katowice, grono ich fanów  sprawi, że cena nalepek znów zostanie podbita. Grunt to sprzedać ją przed majorem w RIO.

 

cUQ5m0A.png

 

 

- 700x Spectrum case.  Aktualna cena 0,83zł/szt. Wartość 581zł.

Cena tej skrzynki wystrzeliła w górę jak rakieta :D Dla takich chwil warto inwestować. Planuje trzymać skrzynie jak najdłużej się da i spokojnie obserwować rynek. Gdy ich cena wzrośnie do 1,5/2zł za sztuke prawdopodobnie sprzedam je wszystkie i zainwestuje w większą ilość kolejnych skrzyń.

 

qhbE63p.png

 

- 28x Glove case. Kupione po 0,78zł/szt. Aktualnie 0,85zł/szt. Wartość: 23,8zł.

Nie spodziewam się po nich dużego zarobku, ale liczę, że powinny osiągnąć pułap 1,5zł. Wtedy zostaną sprzedane :D

8PKEcwy.png

 

 

AKTUALNA WARTOŚĆ INWESTYCJI: 648,63zł

 

INWESTYCJE ZAKOŃCZONE OD OSTATNIEGO POSTA:

- 120x Chroma 2. Sprzedano za 0,2zł/szt (+0,18).

- Pojemnik z naklejką 2. Sprzedano za 33,6zł (+29.22).

 

PROFIT Z ZAKOŃCZONYCH: 50,82zł

 

 

 

 

 

 

 

Sytuacja na rynku/ciekawostki:

 

 

Ciekaw jestem jak rynek zachowa się po zakończeniu operacji Shattered Web, która potrwa jeszcze przez 2 tygodnie. Czy Valve zdecyduje się dodać skrzynie z operacji do aktywnej puli dropu? Te z ostatniej operacji Hydra kosztują teraz 20zł za 1 sztuke :D Lepiej zostawić ich sobie trochę w ekwipunku. Jeśli Gaben postanowi postąpić tak jak w przypadku Hydry możemy się spodziewać dodania do gry nowej skrzynki ze skinami, która powinna być jedną z tych ciekawszych hypers Dlaczego? W ostatnich 3 skrzyniach nie było żadnego kałacha o czerwonej jakości, w ostatnich 2 skrzyniach nie było żadnej takiej M4, nie było ich też w nowych kolekcjach, a jak wiemy rzadkie skiny do tych broni są najbardziej atrakcyjne. Rośnie przez to prawdopodobieństwo, że zobaczymy je w nowej skrzynce :D Kolejnym powodem jest dodanie do gry nowych wykończeń skinów Pearlescent Finishes, które wyglądają jak pokryte hologramem.  Wyobrażacie sobie kałacha, albo M4 z takim wykończeniem zmieniającym kolory <3 

 

k2HEDRv.png

 

 

 

 

Znalazłem też dość ciekawe statystyki pokazujące jak wielki wpływ na ekonomie cs:go mają Chiny. Biorąc pod uwagę nowe kolekcje dodane przy operacji to aż 72% skinów AWP| Gungnir FN jest w posiadaniu chińskiego community.:poggers:

 

In3zahZ.jpg

 

 

 

Ceny najcenniejszych skinów z nowych kolekcji przestają mieścić się na rynku steam. Od kilku dni na rynku nie możemy już kupić ich jakości FN oraz MW, a w przypadku AWP Gungnir żadnej z jakości :D Czy wszystkie z nich przebiją one wartością AWP| Dragon Lore?

 

XM4EC5q.png

5Unb13A.png

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wielu z Was zauważyło, że ceny postaci Agentów diametralnie wzrosły. Przykładowo Doktor Romanov miał cenę około 300zł, gdy normalnie kosztuje około 20zł. Zostało to spowodowane przez bug związany z rynkiem steam, a nie skokiem wartości tych przedmiotów.  Bug trwał już od kilku dni i  polegał na tym, że nie mogliśmy wystawiać swoich itemów na sprzedaż, a one nie pojawiały się w listach kupna.  Niestety nie zarobimy na nich fortuny :D!

 

Tutaj, krótki filmik przedstawiający co dokładnie się stało:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny przedmiotów z kolekcji operacji Shattered Web zaczynają szybko przybierać na wartości.

Rynek CS:GO, zaczyna budzić się po kryzysie spowodowanym korona wirusem.

 

 

Ceny wielu itemów zaczynają dość znacznie drożeć. Okres około 2 tygodni - tygodnia temu był idealnym czasem na inwestycje. Wraz z nimi w prawdopodobnie w górę pójdą też ceny skrzyń, na co wielu z nas liczy :D

 

 

 

 

 

 

 

Lista przykładowych itemów oraz ich wykresy pokazujące wzrosty wartości:

 

- Negev Mjonlir (ft) różowy item z kolekcji Nordyckiej, główny element kontraktów na AWP Gungnir, która zniknęła już całkowicie z rynku steam!

h9ctV0e.pngqRvdV29.png

 

 

 

 

 

 

 

- USP Pionier (ft) - niebieski skin z kolekcji Nordyckiej

qYuAR27.png

97lfIqd.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Gaili Tornado (ft) - szary item kolekcji Nordyckiej

5IvJkiO.png

VLZHQ1H.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Skrzynia Spectrum

ABTSw7z.png

z81rv0K.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Skrzynia Breakout - przekroczyła znacznie granice 2zł!

 

pA0wGbR.png

Eg5CKnd.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatniego tygodnia cena skrzyni Shattered Web wzrosła prawie dwukrotnie!

 

KWbGFAG.png

 

 

 

Aktualnie osiąga pułap 8zł na szybkiej sprzedaży. Daje nam to doskonały przykład działania rynku oraz tego jak bardzo jest nieprzewidywalny. Przed zakończeniem operacji wielu z inwestorów odradzało pakowanie w nie pieniędzy, co jak widać było nie do końca dobrą radą. Przedmiot ten przeszedł do puli dropu RARE wraz z datą zakończenia operacji. Ich ilość na rynku gwałtownie spada. W ciągu ostatnich 24h sprzedano ich aż 50 tysięcy sztuk. Czynnikiem który dodatkowo działa na ich wartość jest brak możliwości jakiegokolwiek jej wydropienia. To już jest raczej pewne, że stanie się ona kolejną "Hydrą" ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie w terminie Majora w RIO zaczyna mieć coraz większe skutki na rynek steam.

 

W ostatnim miesiącu ceny kapsuł z autografami zaczynają drastycznie wzrastać. Na pewno duży wpływ ma na to przełożenie na jesień największego wydarzenia w cs:go, czyli majora. Miało się ono odbyć już w maju, lecz w wyniku wybuchu pandemii wirusa, Valve zadecydowało o zmianie terminu na późniejszy. Sytuacja ta powoduje coraz większe zapotrzebowanie na naklejki. Obie kapsuły PGL Kraków 2017 zawierają złote naklejki KennyS oraz S1mple, które są ekstremalnie cenne. Naklejki S1mpe'a nie ma już nawet na rynku steam, a KennyS'a została jedna - za około 1700 dolarów. Pojemniki Katowice 2019 posiadają natomiast pierwszy złoty autograw Zywoo, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny ze względu na niesamowitą formę francuza oraz autografy graczy chińskiego zespoły Tyloo. Jak wiemy, po wkroczeniu Chin do świata cs'a, inwestorzy z tego kraju kupują wszystko co wiąże się z ich regionem.

 

Poniżej przedstawiono wzrost cen wartości pojemników w ostatnim miesiącu.

 

 

 

PGL Kraków 2017 Legendy

 

uKMfq2q.png                                                                               18zł -> 37zł

 

PGL Kraków 2017 Pretendenci

 

oPRgG0J.png                                                                                 15zł -> 26zł

 

IEM Katowice 2019 Powracający pretendenci

 

cXUMuwt.png                                                                                        10zł -> 21zł

 

IEM Katowice 2019 Mistrzowie regionalni

 

6rK684b.png                                                                                   4,5zł -> 8zł

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie Valve polegające na nałożeniu tradebana na itemy Arcana z doty2, które stały się ostatnimi czasy popularnym środkiem do handlowania (jak niegdyś klucze z cs:go), spowodowało kolejne zachwiania rynkiem steam. Ceny itemów zaczęły drastycznie maleć. Jeśli ktoś miał zamiar zainwestować, to teraz jest odpowiedni czas. Ceny mogą spadać jeszcze przez tydzień/dwa, a po tym rynek pewnie wróci do normalności, jeśli Gaben nie podejmie nieoczekiwanych dalszych działań. Najgorsze co można w tej chwili zrobić to poddać się tej panice i sprzedawać itemy w tym

czasie.

 

 

dota_2_arcana_cheap_1466748863_c6d8f6f7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steam Iventory Helper (SIH) usunięty z Google Store!

 

Wielu użytkowników zauważyło w ostatnim czasie brak możliwości pobrania rozszerzenia SIH do swojej przeglądarki. Zostało ono całkowicie usunięte. Google zmieniło swoją politykę i każde podejrzane elementy zostają usuwane. SIH ostatnimi czasy prosił o dość dziwne zezwolenia, które były niepotrzebne i lekko podejrzane. Żadne inne rozszerzenie jak np. CS:GO Float Market nigdy o nie nie prosiło. Choć istnieją alternatywy to nie polecam ich używania. Osoby używające wtyczki do sprzedawania dużej ilości przedmiotów odsyłam do tego tematu ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się pochwale

Naklejka kupiona za 9zł

W pewnym momencie skoczyła do 70 a ja to ominąłem i chciałem nakleić na skina ale się powstrzymałem i teraz prawie po roku cena mnie rozwaliła...

Screenshot_20200727-172226_Steam.thumb.jpg.23b895ada89a9bd1a2eabc43c2941584.jpg

Screenshot_20200727-172219_Steam.thumb.jpg.3c2d0ca4df5bbade8573bd6d402a9885.jpg

 

Cena przed dwoma dniami wynosiła 220zł po czym spadła do 160 i znowu zaczęła rosnąć. Chyba jeszcze sobie ootrzymam :)

  • Like 3

mamut.png.7c191966aa16a8ca6b2f4d6a7fe1f1c8.png.eeba51360757c89bb026e2c8b285d4de.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie