Skocz do zawartości
Angel

Ataki DDoS, przenosiny forum, zmiany

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Post pisany na szybko gdy w międzyczasie przesyłają mi się pliki z kopii zapasowej na nowy serwer

A więc w skrócie i chronologicznie

Kilka dni temu padliśmy ofiarą ataków DDoS, przez co nasz aktualny usługodawca z którym współpracowaliśmy przeszło 5 lat postanowił nam wypowiedzieć umowę

GdDou67.jpg

Już nawet nie wnikam czy atak rzeczywiście był na tyle poważny że firma z ponad 10 letnim doświadczeniem nie była w stanie sobie z nim poradzić, czy też zwyczajnie postanowiono się pozbyć "kłopotliwego klienta", ponieważ wszystkie maile z zapytaniem jakiej siły był to atak/skąd przeprowadzony były zbywane odpowiedzią z "szablonu", więc prawdy nigdy się nie dowiemy kto i dlaczego postanowił zaszkodzić naszej małej społeczności

Faktem jest jednak to że zostaliśmy odcięci od usługi i całe forum padło, na domiar złego z naszej ekipy wysypał się również @"Skullek" przytłoczony własną pracą i sprawami prywatnymi, więc musiałem podjąć decyzje czy kontynuować to co zaczeliśmy czy po prostu zaczekać aż serwery wygasną i skasować cały projekt

Jak widzicie podjąłem próbę ratowania tego co zostało i wprowadzenia zmian

Przede wszystkim

Powiększenia grona głównych administratorów

Przyłożenia większej wagi do reklamy serwerów już obecnych / ewentualnie zmianę nierentownych modów na coś bardziej przyciągającego graczy

Stworzenia bądź odkupienia jednego/dwóch serwerów Counter Strike'a 1.6 by poszerzyć naszą ofertę

Rozwinięcie COD MOD'a który kosztował mnie ogromne pieniądze

i w przyszłości (mowa o miesiącu dwóch) jeśli uda się uzbierać to zakup licencji IPS i przepisania szablonu forum na ten silnik

Nie ma się co rozpisywać, trzeba dalej brać się do roboty i zignorujcie plotki o tym jakoby to był nasz koniec, bo takie również słyszałem

Angel

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Chciałem się odnieść do słów Angela.

Na Valkirii urzęduje od początku, przez 7 lat współtworzyłem to forum.

Początkowo również jako gracz i admin, z czasem jak przestałem grać w CSa, a potem w gry ogólnie przemianowałem się na technicznego w 100%. Zajmowałem się stroną, amxbansami, statystykami, często też dyskutowałem z @Angel o przyszłości sieci i nie tylko. Nie mając zbytniego pojęcia o budowaniu forum i stron internetowych (obracam się w innych dziedzinach informatyki ;) ) współtworzyłem coś fajnego i miłego. Jednakże od kilku lat podkreślałem, że jestem tylko osobą techniczną, pomagam w rozwoju forum i nie jestem zaangażowany w całą sieć.

Spędziłem tutaj wiele zajebistych momentów, są osoby, które zapamiętam na długo i bardzo miło mi się kojarzą :)

W życiu społeczności nie brałem aż tak czynnego udziału także tylko nieliczni tak naprawdę coś tam o mnie wiedzą.

Niestety na każdego przychodzi czas...

Angel napisał tutaj, że jestem przytłoczony pracą i własnymi sprawami. Po części to prawda, ale nie do końca. 

Niedawno podjąłem nową pracę na którą długo czekałem jednocześnie studiując, mam też oczywiście masę innych problemów jak każdy, ale nie mam zamiaru na nie tutaj zganiać.

Sprawa wygląda tak, że od kilku miesięcy moje życie to tylko praca i studia na zmiane z różnymi problemami m.in. rodzinnymi. Jestem absolutnie wypruty z chęci. W dodatku moja praca polega na "klepaniu kodu", więc po 8h siedzenia przy komputerze i rozwiązywaniu różnych problemów nie chce mi się tego przenosić na grunt forum i walczyć dalej, po prostu nie. Nie chce się z nikim porównywać, narzekać jak mi ciężko, każdy jest inny i ma swoje granice.

Zawsze staram się pomagać innym, bezinteresownie - lubię to. I nie mówię tu tylko o forum. Niestety, złamalo mnie to trochę, bardzo przytłoczyło i postanowiłem przeorganizować swoje życie i absolutnie egoistycznie z pełnym przekonaniem skupić się teraz tylko na sobie, po bardzo długim czasie. Zorganizowałem sobie masę zajęc i ciekawych rozwiązań i przez jakiś czas mam zamiar przy tym zostać. Ograniczam poświęcanie czasu innym jak najmocniej się da. Przynajmniej na jakiś czas.

Oczywiście opisałem to w dużym, bardzo dużym skrócie, ale myślę, że starczy.

Nie ukrywam, że zostawiłem forum nie kończąc wszystkich zaczętych remontów i tematów, próbowałem to posklejać, ale naprawdę muszę się odciać od wszystkich starych rzeczy. Obiecałem na koniec kilka spraw, których nie dotrzymałem, ale nic już nie zmienię, decyzja zapadła. Słaby finisz, ale myślę, że cały bieg był niezły ;)).

Plotki pewnie już chodzą, ja przedstawiłem swoją szczerą wersje. Nie będę tutaj ściemniał, uważam, że byłem tu tyle lat, że taki post musiał powstać w dokładnie taki sposób.

Cieszę się, że mogłem to współtworzyć, że spędziłem niezliczoną ilość godzin na słynnych zmianach stylu i wielkich przebudowach, z których nie wszystkie były udane ^^. 

Ode mnie to w sumie: większej i większej społeczności, dużo ogarów do ogarniania forum i serwerów - bo tego naprawdę brakuje ;) i fajnych akcji. 

W sumie w mojej głowie ten post brzmiał dużo lepiej i wyglądał zupełnie inaczej. Nie będę się więcej rozpisywał, odpowiedziałem szczerze.

Jakby ktoś chciał jeszcze coś wiedzieć to chętnie odpowiem.

Buziaczki żuczki

P.S Niezalogowani widzą stary (fioletowo-różowy) styl forum, zalogowani ciemny ;)).

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z wyświetlaniem stylu poprawione, chociaż jest on aktualnie tak dziurawy że nie ma to większego sensu

Skullkowi zostaje ranga "Zasłużony", jest zawsze mile widziany u nas\

Temat zaś zamykam

/close

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie