Skocz do zawartości
Remake

Podstawy dla tych, którzy chcą zacząć gre w CS:GO

Rekomendowane odpowiedzi

Counter-Strike: Global Offensive należy do gatunku gier First Person Shooter (FPS), gdzie walczą ze sobą dwie frakcje: Terroryści i Antyterroryści. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych tytułów na świecie, a z każdym miesiącem przybywa nowych graczy. Na ten stan rzeczy wpływ ma wiele czynników, w tym rosnąca popularność rozgrywek esportowych. Nie mniej jednak, nie wszyscy mieli do czynienia ze wspomnianą produkcją, dlatego też postanowiłem przygotować Poradnik CS GO, z którego dowiecie się wszystkiego od A-Z zanim rozpoczniecie przygodę z CS:GO.

 

Tryby rozgrywki:

 

Turniejowy

FS04Vlf.jpg

 

Pamiętaj: Zanim zaczniesz zabawę z meczami turniejowymi musisz wbic 3 stopień(lvl) rangi tj: "Szeregowy Poziom 3".

ykQgDcW.jpg

Możesz tego dokonać poprzez granie na innych trybach podanych poniżej.

 

 

Omawiana gra posiada kilka różnych trybów, ale najważniejszym z nich jest turniejowy, gdzie zasady są takie, jak na większości imprez esportowych. Można w nim zranić swoich sojuszników, a mecz jest podzielony na 30 rund po dwie minuty każda, gdzie starcia są 5 na 5 graczy. Po połączeniu się, nie można wyjść z meczu, chyba, że ktoś chce dostać karę. Im częściej będziecie opuszczać grę, tym bany będą surowsze. Zawsze jednak jest kilka minut, aby wrócić do rozgrywki. Wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 16 punktów. Oczywiście, może zawsze dojść do wyniku 15:15 i wtedy mamy remis. W innym przypadku dany zespół przegrywa spotkanie.

 

Twórcy oddali do dyspozycji wiele map, gdzie te są podzielone na dwa rodzaje: "de_nazwa_mapy" i "cs_nazwa mapy". Pierwszy to nic innego jak defuse (rozbroić), w którym zadaniem Terrorystów jest podłożenie bomby i przypilnowanie, aby ta wybuchła, bądź eliminacja wszystkich przeciwników. Za każde podłożenie dostajemy dodatkową ilość pieniędzy. Misją Antyterrorystów jest niedopuszczenie, aby cel wroga został wykonany, rozbrojenie ładunku, bądź pokonanie wszystkich przeciwników.

 

Drugi rodzaj map to hostage rescue (uratuj zakładnika). Tutaj Terroryści nie mogą pozwolić, aby drużyna przeciwna odbiła zakładników. Metoda jest tylko jedna. Pełna eliminacja. Drużyna przeciwna ma za zadanie uwolnić pojmanych ludzi lub zabić wszystkich napastników na mapie. Zawsze mamy dwóch zakładników, ale wystarczy odeskortować jednego, aby zdobyć punkt. Na każdej z map wygrywa ten, kto jako pierwszy uzyska 16 wygranych rund. 

 

Rozgrywając mecze turniejowe zdobywamy kolejne rangi zaczynając od srebra, poprzez złoto, aż po global elite, ale o całym tym systemie opowiem później.

 

Uproszczony

2zYKLF2.jpg

 

[align=center]W tym przypadku zasady są nieco mniej rygorystyczne. Po pierwsze, cały mecz składa się z 15 rund (zdobycie 8 oznacza zwycięstwo), gdzie udział bierze łącznie 20 graczy (10 vs 10), ogień przyjacielski jest wyłączony i można przenikać przez postaci sojuszników. Podobnie jak w turniejowym, mamy tutaj mapy de_ i cs_, ale wszystkie zostały wrzucone do trzech grup. Pierwsza odpowiada zawsze za poziomy związane z aktywną operacją, druga to zbiór najpopularniejszych lokacji takich jak de_dust2, de_mirage i tak dalej, zaś ostatnia to rezerwowa, gdzie znalazły się między innymi de_inferno, cs_office czy de_dust. Tryb ten jest zalecany wszystkim, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w CS:GO.

 

Można się w nim wiele nauczyć, choć rozgrywka jest bardzo chaotyczna, a członkowie drużyny często nie współpracują ze sobą. Nie mniej jednak, to tutaj można się nauczyć, jak zachowuje się dana broń i poznać podstawowe zasady gry. W przeciwieństwie do trybu turniejowego, nie ma tutaj kar za opuszczenie gry.[/align]

 

Deathmatch

VGxAOMN.jpg

 

Jak sama nazwa wskazuje, jeden wielki chaos. Każdy strzela gdzie chce, do kogo chce i z jakiej broni tylko chce. Nadal mamy podział Antyterroryści konta Terroryści, ale ogólnie chodzi oto, aby zabić jak najwięcej osób. Idealne do treningu celności i odstresowania się. Nie ma tu planowania, podziału na rundy, ognia przyjacielskiego i nie trzeba się martwić o ilość zdobytych pieniędzy. Jeżeli zginiemy możemy wybrać inne narzędzie do zabijania lub włączyć losowy dobór broni.

 

Wyścig zbrojeń/Demolka

oARAJDF.jpg

VY9NTyG.jpg

 

W przypadku demolki, gracz co rundę dostaje inną broń, o ile zabije wcześniej przeciwnika. Mecze składają się z 20 rund. Cała zabawa mocno przypomina tryb uproszczony, ale nie można samemu wybierać przedmiotów. W przypadku wyścigu zbrojeń, za zabójstwa otrzymuje kolejne pistolety, strzelby, karabiny i tak dalej, aż w końcu dostaniemy nóż. Kto pierwszy nim kogoś pokona ten wygrywa całe spotkanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[align=left]Tagi:

Podstawy CS'a

Podstawy CS:GO

podstawy cs:go

podstawy cs'a

Podstawy gry w cs'a

Podstawy gry

Podstawy grania w cs'a

Podstawy grania w cs:go

Podstawy Grania w CS:GO

Jak grać w cs'a

Jak grać w CS:GO

Jak zacząć grać w CS:GO[/align]

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszystko świetnie rozpisane, masz ode mnie punkt reputacji ;)


hF2wL5h.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz... Coś idealnie dla mnie. Nie oszukujmy się... :D

+++


social_media_social_media_logo_steam-128.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie