Skocz do zawartości
Marcinek

Cs:GO - Ustawienia Myszki

Rekomendowane odpowiedzi

USTAWIENIA CS:GO

Odwróć Osie

Opcja którą na pewno chcemy mieć wyłączoną - CS:GO to nie symulator latania

Czułość Myszy

W tym miejscu dostosowujemy swoją czułość myszki. Czułość myszki z reguły powinna być w granicach od 1 do 4. Jaką wartość wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Ma na to wpływ kilka rzeczy.

Podkładka - Jej wielkość oraz materiał. Z reguły chcesz obrócić się o co najmniej 180 stopni przeciągając myszkę do krawędzi podkładki od jej środka. Jeśli z kolei chodzi o materiał, to niektóre podkładki mają śliższy materiał od drugiej więc według tego też powinieneś dostosować swoją czułość. W tym miejscu polecam kupić jak największą podkładkę. Nie popełniaj mojego błędu - raz kupiłem małą podkładkę zupełnie nie zwracając uwagi na jej rozmiar podczas zakupu, później kupiłem nieco większą, bo poprzednia mi nie wystarczała, ale wciąż ona była za mała i miała materiał, który uniemożliwiał mi przesuwanie całej ręki po podkładce. W końcu za trzecim razem dostałem w swoje ręce podkładkę HyperX FURY o rozmiarach 50cm x 42cm, którą polecam. Ma ona również świetny materiał, który umożliwia przesuwanie całej ręki.

DPI - Czym wyższe DPI tym większa prędkość myszki do DPI przejdziemy w dalszej części poradnika.

Oraz oczywiście ty sam, to tobie ma się najlepiej grać na wybranej czułość. Nie chcesz mieć czułości zbyt niskiej, gdyż wtedy będziesz co chwile wylatywał za podkładkę, bądź też będziesz musiał podnośnic myszkę do góry. Jeśli wybierzesz czułość zbyt wysoką będziesz mało precyzyjny. Na końcu wpisu zobaczysz kilka sposobów na testowanie czułości myszy, które pomogą ci w doborze tej odpowiedniej.

Czułość Przybliżania

Czułość Przybliżania czyli czułość myszki w momencie kiedy celujemy z AWP czy też scout. Również dostosuj ją według własnych preferencji. Gdzieś wyczytałem, że trafną czułością jest 0.85 - podobno najbardziej oddaje to czułość, którą mamy w pozostałych broniach. Przetestuj i sprawdź jakie ustawienie najbardziej ci przypasuje.

Bezpośredni Odczyt

Bezpośredni odczyt czyli raw input o którym całkiem możliwe, że już kiedyś słyszałeś. Włączając tę opcje ustawienia myszki będą bezpośrednio odczytywane z naszej myszki bez ingerencji opcji Windowsa. Zaleca się włączenie tej opcji. Ustawiając tę opcje nie będziesz musiał wyłączać akceleracji w ustawianiach Windowsa, mimo wszystko polecam to zrobić, gdyż w innych grach raw input może być wyłączony.

Akceleracja Myszki

Tę opcje chcesz ZAWSZE mieć WYŁĄCZONĄ wpływa ona fatalnie na pamięć mięśniową, która jest kluczowym elementem w CS:GO. Gdyż jak już napisałem wcześniej, czym szybciej machniesz myszką tym większy obszar celownikiem przejedziesz w grze. Niżej również znajduje się prędkość przyśpieszenia, która powinna być automatycznie wyłączona jeśli sama akceleracja będzie wyłączona.

Źródło sniper13

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie