Skocz do zawartości
Valkiria.com.pl
MinnieMouse

[opis gry] Plants vs. Zombies

Rekomendowane odpowiedzi

mcPrSQO.png

 

 

 

Plants vs. Zombies jest to fantastyczna gra z gatunku tower defense. Celem gry jest obrona naszego domu przed atakiem Zombie, którzy próbują się dostać przez podwórko. W jaki sposób walczymy? Otóż sadzimy rośliny :D Każda roślina (a także obiekt, bo mamy do dyspozycji np. latarnię odpędzającą mgłę) ma swoje konkretne zastosowanie i zostaje wprowadzona do rozgrywki w konkretnym momencie, wprost proporcjonalnie to rosnącego poziomu trudności. Każda roślina ma określone tempo wzrostu (casting time), siłę rażenia lub obrony a także przeznaczenie (roślina gruntowa/wodna, grzyb rosnący nocą, pnącze wodne etc.). 

 

8t0ruKN.jpg

 

z1EVyQ5.jpg

 

 

Day Time Standard

 

Rośliny sadzimy na kilku grządkach. Zaczynamy w świetle dnia, a więc mamy do dyspozycji dużo słońca niezbędnego do plantowania kolejnych roślin (tylko trzeba je zbierać).

W pierwszej kolejności najlepiej zasadzić sobie dwa rzędy słoneczników - im więcej bowiem ich mamy, tym więcej mocniejszych roślin możemy posadzić. 

Należy także pamiętać o równowadze pomiędzy ofensywą i defensywą - oprócz roślin strzelających dobrze mieć kilka broniących, np. wall-nut 🙂 

 

 

Backyard Pool

 

Zombie po odniesieniu klęski na naszym front yardzie przenoszą się na tyły domu, gdzie znajduje się basen. Jest to następny etap trudności, którą musimy pokonać, aby nie pozwolić Zombie na zjedzenie naszych mózgów.

Aby posadzić roślinę na wodzie, musimy najpierw posadzić na wodzie Grążel. Do naszej dyspozycji jest także m.in. pnącze, które wciąga zombiaka pod wodę.

W tej części przybywa więcej wrogów, niż roślin pomagających nam ich pokonać.

Uważajcie na podwodnych nurków! Łatwo ich przegapić, gdyż z wody wystaje jedynie ich rurka od maski podwodnej.

 

 

Noc

 

Tryb nocny wprowadza zupełnie nowe rośliny. Z racji mniejszej ilości słońca, łatwiejsza staje się walka za pomocą rosnących nocą grzybków.

Możemy użyć słoneczników, lecz nie polecam tego sposobu w trybie Adventure, gdyż jest to po prostu zbyt trudne ze względu na zbyt wolną produkcję słońca.

Pułapkami, które nas czekają są m.in. wyrastające na naszym trawniku groby, z których wychodzą kolejni Zombies, a także mgła, która ogranicza nasze pole widzenia.

 

 

Dach

 

Na finalnym etapie trudności przenosimy się na dach, by stoczyć ostateczną bitwę. 

Podstawową trudnością tego levelu jest fakt, że rośliny trzeba sadzić do doniczek - na które po pierwsze trzeba mieć określoną ilość słońca, po drugie mają swój casting time, a po trzecie ulegają zniszczeniu (lub porwaniu 😄).  

 

Kolejnym utrudnieniem jest wzniesienie terenu. Tutaj nie wystarczą zwykłe strzelające groszki, gdyż ich zasięg jest drastycznie zmniejszony.

Z pomocą posłużą nam katapulty, a w nich moje ulubione - arbuzy 🙂 

 

1MPR3IN.jpg

 

yehnLbD.jpg

 

 

Zombies

 

Kolejni zombies pojawiają się w grze wraz z rosnącym poziomem trudności. Każdego z nich można pokonać na inny sposób biorąc pod uwagę konkretną umiejętność. Zombiaka frunącego na baloniku może jedynie pokonać kaktus, który zbije balonik, albo wiatrak, który go odpędzi.

Zombiaka na skuterze śnieżnym lub traktorze może rozwalić jedynie pułapka terenowa lub różnego rodzaju bomba (np. papryczka chilli :)). Różne mutacje pojawiają się oczywiście w odpowiednim czasie.

Nieco problemu może sprawić Garganotaur, lecz także i na niego jest sposób 😉

 

 

Ogród Zen

 

Możemy także sami stworzyć własny ogród, w którym "opiekujemy się" roślinami otrzymanymi od Dave'a, lub dropniętymi podczas gry.

Mamy do dyspozycji 3 różne wersje, w zależności od charakterystyki rośliny, którą zasialiśmy:

ogród standardowy, nocny (dla grzybków) oraz wodny.

 

gQkQQCx.png  JAgNn0X.png 

 

 

Achievementy

 

Steam także oferuje nam urozmaicenie w postaci Achievementów do zdobycia. 

 

5eZaPrH.png

 

Jak wiele z nich uda się tobie zdobyć?

 

 

Gra oferuje ciekawą i wciągającą rozgrywkę, jest tania jak barszcz i "zabija" niejeden wieczór. Oprócz głównej przygody mamy też do dyspozycji mini gry, jedną z nich jest zabijanie zombiaków poprzez sadzenie roślin wyskakujących na taśmie.

 

Dasz się wciągnąć?

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam gram w to na telefonie, w wolnej chwili sprawdź sobie jeszcze "Need for Speed No Limits" - na pewno może to zainteresować ludzi wychowanych na grach typu NFS Underground itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie