Skocz do zawartości
Valkiria.com.pl
Undead Fox

[Photoshop] Efekt zabrudzonego znaku

Rekomendowane odpowiedzi

[align=center]Efekt zabrudzonego znaku

W tym poradniku stworzymy znak drogowy od podstaw, dla tych co mają gotowy zapraszam od razu do drugiej części poradnika.[/align]

1. Tworzymy nowy plik o dowolnych wymiarach. 

(W moim przypadku jest to 500x500 px)

2. Wybieramy narzędzie kształt własny > kształty > i wybieramy kształt trójkąta.

I9Y95DJ.png

3. Teraz tworzymy trójkąt równoramienny za pomocą przytrzymanego klawisza shift.

WNKm02B.png

4. Dajemy opcje mieszania warstwy z naszym trójkątem.

CpIMDDe.png

5. Dajemy nałożenie koloru i wybieramy kolor #FFCC00. Następnie przechodzimy do obrysu i dajemy kolor czarny, obrys zewnętrzny, a rozmiar tak by nasz znak wyglądał jak na grafice poniżej.

(W moim przypadku obrys ma 20 px)

dauflzr.png

6.Tworzymy nową warstwę i dodajemy treść do naszego znaku.

(W moim przypadku ostrzeżenie przed promieniowaniem)

SUxio5O.png

7. Teraz zostało nam stworzenie brudu. Tutaj metod jest multum. Od różnych kształtów pędzli, przez ornamenty, aż po zabawę smużeniem.

(Ja użyłem do tego pędzla, próbkę pokaże Wam poniżej)

sdZUTDQ.png

8. Następnie umieszczamy "brud" wedle uznania.

[align=center]Efekt końcowy:

d5a4kIu.png[/align]

Tagi: (nie zwracaj na nie uwagi)

tutorial photoshop cs5 tutorial adobe photoshop cs5 tutorial photoshop cs5 efekt brudnego znaku poradnik ps cs 5 brudny znak zabrudzony znak jak zrobic zabrudzony znak jak zrobic brudny znak w psie poradnik do ps cs 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę słabo, że efekt zabrudzenia przekazałeś do wykonania jako "narysuj i gotowe"... To nie jest poradnik. Moim zdaniem da się do tego podejść nawet nie umiejąc rysować w PSie. Wystarczy na nowej przezroczystej warswie porobić parę czarnych kropek i wrzucić na to rozmycie Gaussa. Potem efekt Swirl i pokrywasz tą warstwą warstwe bazową.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@"bodkin2" witamy i jestem szczerze pod wrażeniem że ktoś zarejestrowal się po to by dodać "sprostowanie" do poradnika ;)

Mam nadzieję że to nie pierwsza i nie ostatnia Twoja aktywność, bo jeśli masz pojęcie o PS'ie to zapraszamy do pozostania u nas na dłużej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie